Bakanlık ve kurumlara 896 personel alınacak!

  • 563
  • 313
image

Bakanlık ve kurumlara 896 personel alınacak! Başvurular yarın başlıyor! KPSS'li KPSS'siz 5 ilan yayınlandı! İşte kadro dağılımı ve şartlar! Kasım ayı kamu personel alımlarıson sürat devam ediyor. Son olarak bakanlıklar ve kamu kurumları tarafından 896 personel alımı yayınlandı. 15 Kasım Pazartesi başlayacak personel alımı başvurularında dair tüm detaylara yer verdik. İşte 2021 Kasım ayı güncel kamu personeli, memur alımı!

Kamu personel alımları Kasım ayında da devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan memur ilanlarında kamuya toplamda 896 personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Yayınlanan 5 ilanla birlikte başvuru şartları ve detayları da belli oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı 750, Kültür ve Turizm Bakanlığı 41, Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu 15, Kamu Denetçiliği Kurumu 20, Ticaret Bakanlığı 9 farklı alanda 70 personel alımı yapacağını duyurdu. Bu hafta başlayacak başvurular hakkında haberimizde detaylı bilgilere yer verdik. İşte 2021 Kasım ayı güncel kamu personeli, memur alımı!

Kamuya Memur alımları için heyecanlı bekleyiş sona eriyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanmış olan memur alımı ilanlarına göre kamuya 896 kişilik kadro ile memur alımı yapılacak. Başvuruların başlamasını bekleyen adaylara bir müjdemiz var ve Bu hafta 896 memur alımı başvuruları 15 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak.

ALIM YAPILACAK KADROLAR VE KURUMLAR!

Gelir İdaresi Başkanlığı ( GİB ): 750 Gelir uzman yardımcısı alınacak.
Kültür ve Turizm Bakanlığı :Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü: 41 Kamu personeli alınacak.

Kamu Denetçiliği Kurumu: 20 Uzman yardımcısı alınacak.
Ticaret Bakanlığı: 9 farklı alanda 70 Uzman Yardımcısı alınacak.

GENEL VE ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI

Genel olarak 657 Sayılı Devlet Memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak.

Özel olarak ise, yaş, KPSS (Kültür Bakanlığı KPSS siz Personel Alımı yapacak), Eğitim nitelikleri aranacak.

GENEL ŞARTLAR

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,
Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak,

Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak şartları aranacak.

ÖZEL BAŞVURU ŞARTLARI:

Adaylardan her alanda farklı özel nitelikler talep edilecek.

2020 veya 2021 yıllarında yapılmış olan Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 60, 70 veya 80 puan almış olmak gereklidir. Ayrıca Uzman yardımcısı alımları için Sınavın yapılacağı yılın Ocak ayının ilk günü itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak ve alım yapılacak ilgili alanlarda en az lisans mezunu olmak şartları aranacaktır.

BAŞVURULAR NE ZAMAN?
İlgili kurumların başvuru süreci 15 Kasım 2021 tarihi ile başlayacak.

750 MEMUR ALIMI!

Gelir İdaresi Başkanlığı Gelir Uzman Yardımcısı Giriş sınavı ile 13 farklı şehirde alım yapılacak. Şehirlere göre istihdam sayısı aşağıda yer verilmiştir;

Ankara 75,
Antalya 15,
Bursa 25,
Diyarbakır 20,
Erzurum 5,
Gaziantep 25,
Hatay 20,
İstanbul 460,
İzmir 30,
Kocaeli 15,
Mersin 15,
Şanlıurfa 25,
Tekirdağ 20,

Başvurular, 15 Kasım-24 Kasım tarihlerinde, "http://sinav.gib.gov.tr" adresindeki Online Sınav Sistemi'ne yapılacak.

Giriş sınavının yazılı bölümü 11 Aralık'ta saat 10.00'da Ankara'da yapılacak. Sınava girmeye hak kazanan adayların isimleri ile söz konusu adayların nerede sınava gireceklerine ilişkin listeler, yazılı sınav tarihinden en az 10 gün önce Başkanlığın internet sitesinde (http://www.gib.gov.tr) ilan edilecek.

Yazılı sınavın değerlendirilmesi sonucu, 100 üzerinden 70 ve üzeri puan alan adaylardan, yerler itibarıyla, adayların başvuru sırasında tercih ettikleri il dikkate alınarak en yüksek puan alan adaydan başlamak üzere, o il için atama yapılacak toplam kadro sayısının iki katı aday sözlü sınava çağrılacak.


Yorum yazma Geçici olarak kapatılmıştır.

Yorumlar